Ingredients russia

Ingredients Russia/ Miedzynarodowe Targi Składników Żywnościowych

18–20.02.2020

Moskwa, Rosja

Ingredients Russia – impreza specjalistyczna, skierowana do producentów dodatków do żywności, przypraw, składników mini i suplementów. Na targach prezentowane są również innowacyjne metody przetwórstwa żywności i napojów. Branża o tyle bezpieczna, że nieograniczona embargiem.

NigeriaAgrofood

Nigeria Agrofood

24-26.03.2020

Lagos, Nigeria

Nigeria, będąca siódmym pod względem liczby ludności krajem na świecie, jest obecnie określana jako rynek perspektywiczny, a władze stawiają duży nacisk na rozwój i innowacje. Warto już teraz pomyśleć o wkroczeniu do kraju, gdzie zasoby ziemi uprawnej i bogactw naturalnych, sprzyjający klimat i pozycja geopolityczna gwarantują ogromne możliwości wzrostu.

interfood krasnodar

Interfood Krasnodar / FoodTech Krasnodar

23-25.04.2020

Krasnodar, Rosja

Najważniejsze targi w południowej części Rosji z branży spożywczej i przemysłu spożywczego. Dla przedsiębiorców skupionych na tej części Rosji jest to najlepsze miejsce do zaprezentowania swojej oferty.

interfood petersburg

Interfood St. Petersburg

14-15.04.2020

Petersburg, Rosja

W północno-zachodnich rejonach Rosji targi Interfood St. Petersburg to najważniejsza impreza branży spożywczej. Dla każdego Rosjanina bezpośredni kontakt w biznesie to rzecz pierwszorzędna, więc jeśli interesuje Państwa biznes na rosyjskiej północy, trzeba się tam pojawić.

IF Azerbej

InterFood Azerbaijan / Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego

19–21.05.2020

Baku, Azerbejdżan

InterFood Azerbaijan – co roku od 1992 stanowią centrum biznesu spożywczego w regionie Kaukazu. Targi wspiera i za każdym razem odwiedza prezydent Azerbejdżanu – Ilham Aliyev, prezentując oficjalne wsparcie rządu dla interesów międzynarodowych. Badania rynku wskazują, że Azerbejdżan jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek WNP, warto więc poważnie rozważyć udział w największych targach spożywczych w tym kraju.

InterFood Astana

Interfood Astana/ Kazachskie Międzynarodowe Targi „Produkty spożywcze, Składniki żywnościowe, Opakowania i Sprzęt dla Przemysłu Spożywczego”

27–29.05.2020

Astana, Kazachstan

Interfood Astana – najważniejsze wydarzenie branży spożywczej w stolicy Kazachstanu. To właśnie w sektorze spożywczym odnajdujemy główne pozycje w polskim eksporcie do RK. Nie bez znaczenia jest pozycja świeżych owoców, które stanowiły aż 21,1% wszystkich produktów wyeksportowanych do Kazachstanu w I półroczu 2017 roku. Natomiast Interfood to wydarzenie o światowej renomie, które gromadzi handlowców z całego kraju.

WorldFood Istanbul

World Food Istanbul/ Międzynarodowe Targi Produktów Spożywczych oraz Technologii Obróbki Żywności

02-05.09.2020

Stambuł, Turcja

WorldFood Istanbul – impreza należąca do słynnej serii WorldFood od 1992 roku zdobywała uznanie tureckiej i międzynarodowej społeczności. Dziś jest to najważniejsze wydarzenie sektora spożywczego w tym regionie świata, będące pomostem pomiędzy handlowcami z Zachodu a Bliskim Wschodem, podobnie z resztą jak samo miasto, w którym odbywają się targi – stanowiący kulturową mieszankę Stambuł. Ze wsparciem Tureckiego Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Żywności, Rolnictwa i Inwentarza Żywego, targi te stanowią doskonałą przestrzeń rozwoju międzynarodowego biznesu.

worldfood moscow

World Food Moscow/ Międzynarodowe Targi Żywności

22-25.09.2020

Moskwa, Rosja

WorldFood Moscow – światowa czołówka targów branży spożywczej. Pozycja obowiązkowa w kalendarzu wszystkich kluczowych przedsiębiorców tego sektora nie tylko z Rosji, ale i w ujęciu globalnym. Rosja pozostaje trzecim największym importerem żywności na świecie, a polscy producenci zdają sobie sprawę z tego, że tylko niewielka część unijnych produktów objęta jest embargiem. Impreza odbywa się nieprzerwanie od 1991 roku i ma pełne wsparcie Dumy Państwowej ds. Rolnictwa Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Rolnictwa RF i Rady Komitetu ds. Rolnictwa.

saudi agrofood

Saudi Agrofood/ Międzynarodowe Targi Produktów, Składników i Technologii Spożywczych

21-24.10.2019

Rijad, Arabia Saudyjska

Saudi Agrofood – Królestwo Arabii Saudyjskiej jest największym i najsilniejszym gospodarczo krajem Zatoki Perskiej. To nadzwyczaj bogate Państwo jest aktualnie również największym importerem produktów spożywczych spośród wszystkich krajów Bliskiego Wschodu – aż 80% konsumowanej w tym państwie żywności pochodzi z importu. Warto więc rozważyć rozpoczęcie współpracy oraz udział w największych i najczęściej odwiedzanych targach spożywczych w Arabii, czyli Saudi Agrofood, od 1993 roku odbywających się w stolicy – Rijadzie.

Expo Mongolia

Expo Mongolia/ Międzynarodowe Wielosektorowe Targi i Konferencja

09-11.10.2019

Ułan Bator, Mongolia

Expo Mongolia – pierwsza międzynarodowa impreza w Mongolii, która prezentuje tak szeroki zakres produktów, technologii, sprzętu i materiałów. Zakres branżowy targów obejmuje sprzęt rolniczy, górniczy, przemysłowy, medyczny, technologii spożywczych i produktów żywnościowych. Leżąca pomiędzy Rosją a Chinami Mongolia to kraj o wielkim potencjale, który wykorzystać mogą inwestorzy biorący udział w wiodących w kraju targach Expo Mongolia.

foodexpo kazachstan

FoodExpo Qazaqstan (nowa nazwa targów WorldFood Kazakhstan)

06-08.11.2019

Ałmaty, Kazachstan

Wymiana handlowa Polski i Kazachstanu kwitnie, szczególnie w grupie wyrobów rolno-spożywczych. Wejście na rynek umożliwia udział w najpopularniejszej w kraju imprezie tego sektora – FoodExpo Qazaqstan, która nieprzerwanie od 1997 ma miejsce w Ałmaty. Szeroka gama prezentowanych produktów obejmuje sektor Food&Drinks, Bakery, Ingredients, Cold Chain (przechowywanie, transport i użytkowanie produktów mrożonych) i WorldFoodTech (maszyny do przetwórstwa żywności, transport, analiza laboratoryjna). Oprócz tego, jednocześnie, w sąsiednich pawilonach odbywają się wystawy Agro World – targi rolnicze, oraz KazUpack – targi opakowań i maszyn do pakowania.

interfood bułgaria

Interfood & Drink Bulgaria

06-09.11.2019

Sofia, Bułgaria

Międzynarodowe targi produktów spożywczych i napojów, żywności organicznej, dodatków do żywności, maszyn i technologii spożywczych.
Eksport Polski do Bułgarii rośnie z każdym rokiem, a najlepszym miejscem, żeby pokazać się ze swoimi produktami spożywczymi i technologiami niewątpliwie są targi Interfood & Drink odbywające się w Sofii. To wydarzenie obejmuje kilka mniejszych, poświęconych konkretnym sektorom: Meatmania – dla producentów mięsa; The World of Milk – dla nabiału; Bulpek – dla sektora piekarniczego; Salon du Vin – poświęcony trunkom oraz Retail Show – dla handlu detalicznego.

Hospitality Food Qatar

Hospitality Food Qatar/ Międzynarodowe Targi HoReCa

12-14.11.2019

Doha, Katar

Hospitality Food Qatar – oferta skierowana do przedsiębiorców branży HoReCa. Zważywszy na fakt, że liczba lokalnych i zagranicznych turystów w Katarze gwałtownie wzrasta, a około 20 000 pokoi w ponad 100 budynkach hotelowych było w trakcie budowy w 2017 roku, warto poważnie rozważyć inwestycję w tym kraju. Hospitality Food Qatar to targi na najwyższym poziomie, przyciągające franczyzodawców, sieci hotelowe, producentów materiałów budowlanych i wyposażenia zarówno wnętrz hoteli, jak i przestrzeni zewnętrznej, przedsiębiorców z branży technologii HoReCa, rozwiązań EKO, sprzętu wypoczynkowego, maszyn i mebli gastronomicznych. Osobny sektor zarezerwowany jest dla producentów produktów spożywczych.

Food Africa Cairo

Food Africa Cairo/ Afrykańskie Międzynarodowe Targi Przemysłu Rolno-Spożywczego

09-11.12.2019

Kair, Egipt

Food Africa Cairo – największe targi spożywcze w Egipcie i czołówka na kontynencie afrykańskim. Według badań Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Afryka Północna to obiecujący rynek, o mocnych fundamentach dla współpracy gospodarczej. Ta opinia przekłada się na wsparcie polskich instytucji dla handlu z Egiptem, a targi Food Africa Cairo mają tutaj szczególne znaczenie. Dodatkowo przyciąga tak zwany Hosted Buyers Program – organizator sprowadza na targi około 300 największych zaopatrzeniowców z całej Afryki, aby napędzić interesy z zagranicznymi wystawcami.